top of page
банер_8.png

ПРО НАС
УКРАЇНСЬКА ГОРІХОВА АСОЦІАЦІЯ

Професійне галузеве об'єднання

Об'єднує селекціонерів та розсадники горіхоплідних культур, фермерів, фахівців промислових горіхових садів,  переробних підприємств, експортерів, виробників  обладнання та краплинного зрошення, проектантів садів та експертів-дорадників з вирощування.

ВГО «УКРАЇНСЬКА ГОРІХОВА АСОЦІАЦІЯ»

Створена у 2008 році і сьогодні є професійним галузевим об'єднанням в Україні.
логотип УГА

«Українська горіхова асоціація» об'єднує селекціонерів та розсадники горіхоплідних культур, садівників-фермерів, фахівців промислових горіхових садів,  переробних підприємств, експортерів горіхів та горіхової продукції, виробників горіхового обладнання та краплинного зрошення, проектантів садів та експертів-дорадників з вирощування.

ЗБІЛЬШЕННЯ ПЛОЩІ САДІВ

ВГО «Українська горіхова асоціація», як галузева асоціація країни, сприяє збільшенню площ промислових садів горіхоплідних культур.

Вже шостий рік поспіль частка новостворених промислових горіхових садів найбільша в Україні  та складає майже половину від  площі всіх садів країни, закладених з допомогою програм державної підтримки (2018-2023р.р. – 5602 гектарів горіхових садів, або 41% від загальної площі всіх новостворених садів в країні, закладених з допомогою урядових програм підтримки).

Показники ринку горіхів

НАША МЕТА

Головною метою ВГО «Українська горіхова асоціація» є:

Формування та реалізація галузевої стратегії

Участь у формуванні аграрної політики садівничої галузі

Сприяння виходу галузі на новий рівень рентабельного та інноваційно-технологічного вирощування садів

Розвиток експорту горіхової продукції

ПІДТРИМКА ПРОМИСЛОВИХ ГОРІХОВИХ САДІВ

Всього закладено понад 13100 гектарів промислових горіхових садів.
Показники ринку горіхів

Всього закладено понад 13100 гектарів промислових горіхових садів. Ці площі динамічно зростають приблизно на 10% щороку.

Причому в останні чотири роки (2020-2023р.р) тенденція закладки фундукових садів значно збільшилася і загалом за цей період становить 85% від площі нових висаджених горіхових садів.

З метою підвищення рентабельності горіхового садівництва, розповсюдження передового досвіду вітчизняних та зарубіжних садів і садоводів-новаторів, підвищення кваліфікації садівничих кадрів  ВГО «Українська горіхова асоціація» організує проведення галузевих конференцій, науково-практичних семінарів, сприяє розширенню підготовки професійних фахівців для галузі в наукових установах, організує підвищення їх кваліфікації в високотехнологічних садах.

Фахівці асоціації надають консультативно-інформаційну підтримку в створенні технологічного проекту садів, підготовку та проведення необхідних технічних експертиз, оформлення документів для отримання державної допомоги, забезпеченні сертифікованими високоякісними саджанцями, фахові консультації по новітнім технологіям в створенні садів, їх вирощуванні, застосуванню інноваційних агроприйомів.

ПРОГРАМА АСОЦІАЦІЇ «САД – ПЕРЕРОБНИК -ЕКСПОРТ»

Створена у 2020 році  - ця програма об'єднує промислові горіхові сади  для формування високоякісних експортних партій  з ідентифікованою сортовою цілісністю та  простежуваності

У 2020 році стартувала галузева програма асоціації "Сад - Переробник - Експорт".  Ця програма об'єднує промислові горіхові сади  для формування високоякісних експортних партій  з ідентифікованою сортовою цілісністю та  простежуваності. Виробництво, переробка та експорт контролюються  сертифікованими міжнародно визнаними організаціями.

Показники ринку горіхів

ЗАВДАННЯМ СЬОГОДЕННЯ Є:

1

Створення єдиного Реєстру садів та їх сертифікація

2

Кооперація садів для створення сортових однорідних партій якісних горіхів з промислових садів.

3

Об'єднання промислових садів, де вирощуюься горіхи, фундук, мигдаль за системою «органік», в ORGANIC NUT POOL

4

Переробка горіхів на горіхову продукцію: масло, борошно, пасти, смаколики та кондитерські вироби, харчові складові.

5

Контроль якості через збільшення частки продажу очищеного горіха, без шкаралупи

6

Створення регіональних підприємств для первинної переробки фундука та мигдалю: очищення, сушіння, калібрування, розколу горіхів, бланшування, тощо.

7

Організація переробних кооперативів, альянсів, кластерів, в основних регіонах України. Організація якісного зберігання та системного постачання для торгівельних мереж країни  або для експорту

bottom of page